Tynki silikatowe

System Capatect SI Silikat równocześnie ociepla i uszlachetnia ściany. Jego zewnętrzną powłokę stanowi wysokowartościowy, nieorganiczny tynk strukturalny na spoiwie krzemianowym, o najwyższej odporności i trwałości. Silikatowo-mineralna struktura tynku dba o szlachetny wygląd elewacji i jest niepodatna na zanieczyszczenia. Elewacja pokryta tym tynkiem stanowi doskonałą i trwałą wizytówkę budynku.

Jako materiał termoizolacyjny występuje tutaj płyta styropianowa, mocowana do podłoża przez klejenie i ew. kołkowanie. Do ukształtowania kolorystycznego fasady pozostają do dyspozycji tysiące kolorów, których uzyskanie jest możliwe w przeciągu kilku chwil na stacjach ColorExpress dostępnych na terenie całego kraju.

System Capatect SI Silikat szczególnie zalecany jest na obszarach, gdzie występuje duża podatność na intensywne brudzenie się fasad. Spoiwo silikatowe zawarte w tynku spowalnia procesy brudzenia zachowuje na długi czas elewacje w estetyce i czystości. Ponadto mineralny charakter podłoża to naturalna bariera dla rozwoju mikroorganizmów, alg czy glonów.

Tynki Silikatowe Capatect, w połączeniu z warstwą zbrojoną wykonaną z mineralnej masy szpachlowej stanowią o własnościach systemu ociepleniowego, także w aspekcie doskonałego klimatu pomieszczeń. Wysoka dyfuzyjność wypraw, niska wodochłonność gwarantują optymalny bilans wodny, wyprawy pozostają suche.

więcej informacje dodatkowecreated by NetSolutions